Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Рудь О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Рудь О. М. 
Складні слова з компонентом - кольоропозначенням синього спектра (на матеріалі української поезії ХХ століття) / О. М. Рудь // Філол. науки: Зб. наук. пр. - Суми, 1999. - С. 80-86. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

На матеріалі української поезії ХХ ст. розглянуто семантику та функції складних слів з компонентом - кольоропозначенням синього спектра. Визначено шляхи розширення колірної семантики у складі композитів і десемантизації даної ознаки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5 + Ш5(4УКр)6-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рудь О. М. 
Соціально-економічне життя Київської губернії у другій половині ХІХ і на початку ХХ ст. / О. М. Рудь // Пробл. історії України XIX - початку XX ст. - 2004. - Вип. 8. - С. 291-293. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4КИЕ)5-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72651 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Рудь О. М. 
Поетичне слововживання складних прикметників та дієприкметників : Слов. / О. М. Рудь; ред.: Л. О. Пустовіт, С. Я. Єрмоленко; Сум. держ. пед. ун-т ім. А.С.Макаренка. - Суми, 2001. - 270 c. - Бібліогр.: с. 250-258. - укp.

Розглянуто епітети, що мають форму складних прикметників і дієприкметників, і виступають художніми означеннями до найбільш уживаних іменникових слів поетичної мови ХХ ст. Визначено можливості складних слів в епітетній функції відтінювати ознаки (колір, звуки), а також урізноманітнювати ритміко-інтонаційну будову вірша.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-49 + Ш401.171.11я21 + Ш5(4УКР)6-335я21 + Ш5(Ук=4/8)-335 я21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА612475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рудь О.  
Метафоричні прикметникові композити в українській поезії ХХ століття / О. Рудь // Культура слова. - 2005. - Вип. 65. - С. 29-32. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171 + Ш5(4УКР)6-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60955 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Рудь О. М. 
Особливості ведення поміщицького господарства на правобережних українських землях у післяреформений період / О. М. Рудь // Пробл. історії України XIX - початку XX ст. - 2005. - Вип. 10. - С. 51-57. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)51-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72651 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Рудь О. Г. 
Перебіг лейкозної інфекції у різновікових групах тварин / О. Г. Рудь // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 2-3. - С. 78-81. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Установлено, що в неблагополучному щодо лейкозу великої рогатої худоби стаді тварини молодших вікових груп відіграють важливу роль у розвитку епізоотичного лейкозного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Іващук Л. І. 
Порівняльний аналіз мікроструктурних характеристик порошкових матеріалів, проведений за допомогою різних рентгенодифракційних методів / Л. І. Іващук, О. Д. Рудь, А. М. Лахник // Металлофизика и новейшие технологии. - 2006. - 28, спец. вып. - С. 285-294. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Використовуючи традиційні рентгенодифракційні методи (формулу Шеррера, гармонічний аналіз профілю рентгенівських ліній та метод Вільямсона - Голла), розраховано мікроструктурні характеристики порошків нікелю та заліза, одержаних за допомогою механічного подрібнення у планетарному млині та методу електричного вибуху провідників. Встановлено, що найбільш інформативним методом розрахунку мікроструктурних характеристик є метод Вільямсона - Голла, оскільки він дає інформацію не тільки про розмір областей когерентного розсіяння та рівень мікродеформації, але також дозволяє оцінити форму частинок, що підтверджується даними електронної мікроскопії.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Рудь О. І. 
Лептоспіроз собак (епізоотологічний моніторинг, удосконалення засобів лікування та профілактики) : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. І. Рудь; Нац. аграр. ун-т. - К., 2005. - 22 c. - укp.

Удосконалено сучасні методи діагностики, лікування та специфічної профілактики лептоспірозу домашніх тварин. Вперше в Україні проведено епізоотологічні дослідження щодо лептоспірозу собак. Визначено розповсюдженість основних сероварів збудника даної патології. Встановлено характерні для жовтушної та безжовтушної форм лептоспірозу зміни біохімічних показників крові, використання яких суттєво покращить систему диференційної діагностики та прогнозування перебігу захворювання. Визначено антитіла до шести основних сероварів лептоспір у сироватках крові котів. Доведено можливість виникнення захворювання та лептоспіроносійства у котів. Описано серії дослідів з визначенням оптимальних схем лікування з використанням сучасних антибіотиків та інших ветеринарних препаратів. Розроблено спеціальні комплекси патогенетичних препаратів з урахуванням їх сумісності. Встановлено, що найбільш ефективними є двофазні курси препаратів-синергістів: депоміцину та доксицикліну, фармазину-50 та доксицикліну, цефтриаксону та доксицикліну. Доведено необхідність застосування засобів патогенетичної терапії та спеціальних кормів у комплексному лікуванні та реабілітаційному періоді уражених тварин. Проведено порівняльне вивчення сучасних полівалентних протилептоспірозних вакцин та обгрунтовано необхідність проведення щеплень двічі на рік. Вивчено рівень поствакцинальних антитіл після щеплення собак розробленими в Інституті ветеринарної медицини УААН моновалентними вакцинами, які рекомендовано застосовувати як допоміжні в регіонах з превалюванням певного серовару збудника лептоспірозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.218-953-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рудь О. Г. 
Роль молодняку великої рогатої худоби в епізоотичному процесі лейкозу : Автореф. дис. канд. вет. наук : 16.00.08 / О. Г. Рудь; Одес. держ. аграр. ун-т Мінагрополітики України. - О., 2003. - 24 c. - укp.

Уперше визначено особливості динаміки показників інфікованості вірусом лейкозу різних вікових груп великої рогатої худоби у неблагонадійному господарстві на початку та в процесі проведення оздоровчих протилейкозних заходів. Встановлено, що на початку оздоровлення господарств інфікованість тварин старших вікових груп вища, ніж молодняку. З'ясовано, що проведення протилейкозних оздоровчих заходів призводить до зменшення числа вірусоносіїв як у групах молодняку, так і маточного поголів'я незалежно від початкового рівня інфікованості у господарстві. На завершальних етапах оздоровлення господарств виявлено зниження показника інфікованості серед тварин старших вікових груп та молодняку. Доведено, що інфіковані тварини з молодших вікових груп продовжують виділятися ще певний час навіть після припинення виділень позитивно реагуючих тварин із старших вікових груп і на завершальних етапах оздоровчих заходів виступають джерелом збудника вірусу лейкозу великої рогатої худоби (ВЛВРХ) у епізоотичному лейкозному процесі. В епізоотологічному експерименті вивчено динаміку титрів противірусних антитіл у корів до і після розтелення. Виявлено, що після розтелення рівень титрів антитіл у сироватці крові корів знижується, а потім відновлюється на 37 - 43-й день. Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено, що зараження телят збудником лейкозу великої рогатої худоби відбувається переважно в постнатальний період їх розвитку. Встановлено, що телята, які не мають колостральних протилейкозних антитіл, можуть заражатись ВЛВРХ на 45-й день життя. Розроблено системи протилейкозних заходів з визначенням титрів протилейкозних антитіл

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Рудь О. М. 
Структура, семантика та функціонування складних прикметників в українській поетичній мові ХХ століття : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. М. Рудь; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. - К., 2002. - 21 c. - укp.

Розкрито розуміння поетичної мови як системи словесних образів, визначено місце складних прикметників серед образотворчих поетичних засобів. Розглянуто типи складних прикметників за семантикою першого та другого компонентів, визначено їх продуктивність. Простежено шляхи реалізації семантичних відтінків прикметників-композитів, розглянуто лексико-семантичну сполучуваність прикметникових утворень, яка значною мірою залежить від семантики означуваних іменників. Детально проаналізовано функціональне навантаження прикметників-композитів, визначено критерії ступенювання семантичної мотивації епітетних словосполучень у поетичному контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.6 + Ш5(4УКР)6-335 + Ш5(Ук=4/8)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Рудь О. М. 
Художньо-виражальні функції складних слів в українській поетичній мові XX століття : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О. М. Рудь; НАН України. Ін-т укр. мови. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Досліджуються морфолого-семантичні особливості складних кольороназв, їх стилістичні функції, простежуються шляхи нейтралізації колірної ознаки в складі композитних іменників, аналізується семантика колірного компонента у дієслівних та прислівникових конструкціях. Детально характеризуються складні епітети в межах семантичного поля зі значенням "Україна", яке синтезує мікрополя топонімів та гідронімів, а також семантичні поля номінацій рослин, тварин, птахів, темпоральної лексики; простежуються тенденції семантики, художньої традиції і новизни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-3 + Ш5(4УКР)6-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кукурудзяк Ю. Ю. 
Дипломне проектування виробничих підрозділів підприємств автомобільного транспорту : навч. посіб. / Ю. Ю. Кукурудзяк, О. В. Рудь, Л. В. Кукурудзяк. - Вінниця : Едельвейс і К, 2010. - 335 c. - укp.

Розглянуто основні положення, етапи підготовки, виконання, оформлення та захисту дипломних проектів. Розкрито особливості визначення їх тематики та структури. Увагу приділено методиці технологічного розрахунку та проектування виробничих підрозділів підприємств автомобільного транспорту. Наведено приклади проектування та розробки технологічної документації.

Рассмотрены основные положения, этапы подготовки, выполнения, оформления и защиты дипломных проектов. Раскрыты особенности определения их тематики и структуры. Уделено внимание методике технологического расчета и проектирования производственных подразделений предприятий автомобильного транспорта. Даны примеры проектирования и разработки технологической документации.


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-08-4-02 я73 + Н721.34-02 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА731489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Мацьков Л.  
Українська культуромовна особистість учителя: теорія і практика : монографія / Л. Мацьков, О. Семеног, Л. Базиль, В. Герман, О. Рудь; Глухів. держ. пед. ун-т ім. О.Довженка. - Глухів, 2008. - 298 c. - укp.

Наведено результати лінгвостилістичного та лінгвокультурного аналізу української мовної особистості учителя. Розкрито особливості допрофесійної філологічної підготовки вчителя в культурномовному аспекті. Увагу приділено етно-, соціолінгвістичній, літературній, риторичній складовим фахової підготовки вчителя української мови та літератури.

Приведены результаты лингвостилистического и лингвокультурного анализа украинской языковой личности учителя. Раскрыты особенности допрофессиональной подготовки учителя в культурноязыковом аспекте. Уделено внимание этно-, социолингвистической, литературной, риторической составляющим подготовки учителя украинского языка и литературы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА720747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Рудь О. М. 
Аналіз метапластичних і диспластичних змін слизової оболонки шлунка і стравоходу за даними езофагогастробіопсій (2004 - 2008 рр.) / О. М. Рудь, І. Ю. Олійник, М. Д. Андрєєв, О. Г. Курик // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2010. - 9, № 1. - С. 40-45. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано результати езофагогастробіопсій за період 2004 - 2008 рр., виявлено тенденцію до зростання кількості випадків метаплазії епітелію слизової оболонки шлунка (хронічного атрофічного гастриту) і стравоходу (стравоходу Барретта), а також випадків дисплазії метаплазованого епітелію. Серед випадків хронічного атрофічного гастриту і стравоходу Барретта виявлено переважання пацієнтів віком 30 - 50 років. Серед випадків метаплазії епітелію стравоходу (стравоходу Барретта) виявлено переважання патології у чоловіків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Рудь О. М. 
Поліпи товстої кишки у дітей за даними колонобіопсій (2005 - 2009 рр.) / О. М. Рудь, І. Ю. Олійник, М. Д. Андрєєв, О. Г. Курик // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2010. - 9, № 2. - С. 89-92. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

У процесі аналізу результатів колонобіопсій у дітей за період 2005 - 2009 рр. виявлено тенденцію до зростання кількості поліпів товстої кишки. Переважають ювенільні поліпи, що мають схильність до виразкування та кровотеч, а також аденоми, що мають потенційний ризик малігнізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.433.33

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Павленко О. Л. 
Хімічна взаємодія та полімеризація у плівках CVB60D - Sn / О. Л. Павленко, М. П. Куліш, О. П. Дмитренко, М. Є. Корнієнко, А. І. Момот, В. А. Брусенцов, Ю. Є. Грабовський, Е. М. Шпілевський, В. В. Стрельчук, О. Д. Рудь, В. М. Ткач // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2011. - 9, вип. 2. - С. 291-306. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г741.4 + Г742.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Павленко О. Л. 
Комплексоутворення та полімеризація фуллеритів CVB60D при легуванні металами / О. Л. Павленко, О. П. Дмитренко, М. П. Куліш, Ю. Є. Грабовський, В. А. Брусенцов, М. Є. Корнієнко, А. І. Момот, А. С. Ніколенко, В. М. Ткач, О. М. Рудь, Е. М. Шпілевський // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2011. - 9, вип. 3. - С. 691-718. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Г741.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Рудь О. 
Духовні орієнтири та їх роль у становленні особистості / О. Рудь // Пед. пошук. - 2007. - № 4. - С. 75-77. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Акцентовано увагу на християнській духовності. Зроблено огляд публікацій на тему "Релігія і духовність", вміщених у 2005 - 2007 рр. в українських періодичних виданнях педагогічного профілю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Рудь О. 
Викладання християнської етики як шлях формування духовності молодого покоління / О. Рудь // Пед. пошук. - 2008. - № 3. - С. 24-25. - укp.

Зазначено, що формування гармонійної особистості неможливе без сприйняття загальнолюдських морально-етичних та естетичних цінностей, без оволодіння духовною, матеріальною спадщиною людства. Показано принципи викладання основ християнської етики в навчальних закладах Волинської області. Розроблено стратегію толерантної позаконфесійної співпраці на основі взаємоповаги та використання морально-етичної доктрини та християнських цінностей задля формування духовної особистості. Опрацьовано нормативно-правову базу запровадження викладання курсу християнської етики та розглянуто особливості використання релігійного аспекту в навчальних закладах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Рудь О. В. 
Особливості підготовки спеціалістів викладання курсів духовно-морального спрямування в загальноосвітній школі / О. В. Рудь, Т. П. Верба // Пед. пошук. - 2011. - № 4. - С. 50-53. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

За допомогою системно-діяльнісного та особистісно орієнтованого підходів висвітлено особливості підготовки спеціалістів викладання курсів духовно-морального спрямування в загальноосвітній школі.

С помощью системно-деятельностного и личностно-ориентированного подходов отражены особенности подготовки специалистов преподавания курсов духовно-морального направления в общеобразовательной школе.

By system-active and personality-oriented approaches the features of preparation of specialists of teaching of courses of spiritual-moral direction are reflected at general school.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69028 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського